Projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych

Produkty marki FeniksTech

Zasilacz samochodowy 12-24V/ 5V 3A 2xUSB V.1

Zasilacz przeznaczony jest dla osób korzystających w samochodzie z CB radia.
W przeciwieństwie do tradycyjnych zasilaczy nasze urządzenie nie powoduje zakłóceń w radiu. Można bez konsekwencji zakócenia odbioru podłączyć ładowarkę nawigacji lub podładować telefon.

W przeciwieństwie do chińskich rozwiązań i urządzeń konkurencji nasze urządzenia wykonane są na profesjonalnie wykonanych płytach PCB oraz nie ma wiszących na stałę kabli o długościach narzuconych przez producenta.
Urządzenie wyposażone jest w dwa gniazda USB A takie jak w komputerze. Dzięki temu można używać standardowych kabelków dodawanych do urządzenia przez producenta.

Kup w sklepie: http://soft-serwis.eu/sklep/pl/home/566-zasilacz-usb-niezaklocajacy-cb-5v-3a-2xusb-a-v1.html

Zasilacz samochodowy 12-24V/ 5V 3A 2xUSB V.2

Zasilacz przeznaczony jest dla osób korzystających w samochodzie z CB radia.
W przeciwieństwie do tradycyjnych zasilaczy nasze urządzenie nie powoduje zakłóceń w radiu. Można bez konsekwencji zakócenia odbioru podłączyć ładowarkę nawigacji lub podładować telefon.

W przeciwieństwie do chińskich rozwiązań i urządzeń konkurencji nasze urządzenia wykonane są na profesjonalnie wykonanych płytach PCB oraz nie ma wiszących na stałe kabli o długościach narzuconych przez producenta.
Urządzenie wyposażone jest w dwa gniazda USB A takie jak w komputerze. Dzięki temu można używać standardowych kabelków dodawanych do urządzenia przez producenta.
Ta wersja jest dodatkowo wyposażona w zabezpieczenie akumulatora samochodu przed rozładowaniem jeśli użytkownik zapomni odłączyć urządzenie od ładowania. Wersja ta przeznaczona jest do samochodów w których pomimo wyłączenia stacyjki w gniazdach zapalniczki nadal jest napięcie.
Zasilacz został tak zaprojektowany aby odłączyć ładowanie gdy napięcie na akumulatorze spadnie do 11V. Takie rozwiązanie pozwala zabezpieczyć akumulator przed całkowitym rozładowaniem.

Kup w sklepie: http://soft-serwis.eu/sklep/pl/home/567-zasilacz-usb-niezaklocajacy-cb-5v-3a-2xusb-a-v1.html

Zasilanie awaryjne do centralek oraz loklalizatorów w samochodach

Urządzenie zaprojektowane dla samochodów posiadających elektrycznie sterowane zamki.
Urządzenie okazuje się przydatne dla właścicieli aut, w których zapiekają się wkładki zamków z powodu zabrudzenia lub nieużywania oraz w przypadku zamarznięcia zamków w okresie zimowym przy jednoczesnym rozładowaniu akumulatora samochodu.

Konstrukcja urządzenia została tak przemyślana aby odłączyć centralkę od akumulatora samochodu gdy napięcie na nim spadnie do 11V. Przy takim napięciu urządzenie przełącza się na własny akumulator żelowy.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet jeśli padnie akumulator, a wkładki odmówią posłuszeństwa mamy możliwość wejścia do samochodu i uruchomieniu go "na kable" bez dodatkowego czekania na podładowanie akumulatora samochodu.

Akumulator urządzenia ładuje się tylko podczas pracy silnika. 

Kup w sklepie: http://soft-serwis.eu/sklep/pl/home/573--zasilanie-awaryjne-do-centralek-oraz-loklalizatorow-w-samochodach.html

Tester zasilaczy 30V10A

Tester pozwala mierzyć wydolność prądową zasilaczy. Dzięki niemu można sprawdzić czy posiadany zasilacz pracuje poprawnie w całym zakresie prądowym.
Często jest tak że zasilacz na zaciskach bez obciążenia wykazuje napięcie nominalne, natomiast po podłączeniu do urządzenia ( laptopa, kasa fiskalna, router ) napięcie na wyjściu zasilacza spada, a urządzenie nie działa.

Dla kogo jest takie urządzenie i jakie jest jego zastosowanie?
Urządzenie przydatne w punktach serwisowych w sytuacji gdy klient przynosi urządzenie i technik nie ma swojego zasilacza pozwalającego wyeliminować usterkę po stronie źródła zasilania. Po podłączeniu do testera z ustawionym obciążeniem dostosowanym do parametrów zasilacza można szybko ustalić czy zasilacz jest sprawny. Jeśli tak to wiadomo że uszkodzone jest urządzenie. Jeśli test na zasilaczu spowoduje spadek napięcia to nie ma potrzeby przyjmowania do serwisu sprzętu wystarczy naprawić zasilacz lub w przypadku nieopłacalności naprawy zaproponować klientowi nowy. Dzięki takiemu podejściu i pomocy testera możemy zyskać zadowolonego klienta, który w innym serwisie musiałby zostawić urządzenie żeby dowiedzieć się że jest ono sprawne, oraz wystarczy wymiana zasilacz.
Tester jest również koniecznością jeśli chcemy mieć pewność, że naprawiany zasilacz jest w 100% sprawny po naszej naprawie i pracuje w pełnym zakresie obciążenia. 

Kup w sklepie: http://soft-serwis.eu/sklep/pl/testery-i-mierniki/560-tester-zasilaczy-30v-10a.html

Prezentacja na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=M18RLnzKx50

Tester tranzystorów końcówek mocy CB

Jest to urządzenie wymyślone przez kolegę SP8JUX z forum elektroda.pl - mamy zgodę na wprowadzenie tego pomysłu "do obrotu"
Naszym "dokonaniem" jest jedynie zaprojektowanie płytki PCB i dopasowanie jej do obudowy.

Urządzenie jest przeznaczone dla serwisów zajmujących się naprawą CB Radio oraz pasjonatów CB samodzielnie dokonujących napraw.
Dzięki prostej konstrukcji i niewielkim wymiarom urządzenie można zabrać w kieszenie do sklepu.
Jego zadaniem jest wyeliminowanie podrabianych końcówek mocy stosowanych w radiach Midland, President, Uniden i wielu "marketówkach".
Obsługa urządzenia jest dziecinie prosta: umieścić tranzystor w podstawce i sprawdzić czy zaświeci się dioda. Brak świecenia lub bardzo słabe diody oznacza, że mamy do czynienia z wadliwą/podrabianą sztuką. Taki egzemplarz nie będzie poprawnie dział w naprawianym radiu.
Sprawdzenie w ten sposób tranzystora oszczędza nam czas i niepotrzebne lutowanie. 

Kup w sklepie:  http://soft-serwis.eu/sklep/pl/home/571-tester-koncowek-mocy-tranzystorow-2sc2078.html


Tester zasilaczy komputerowych ATX

Urządzenie przeznaczone dla serwisów komputerowych oraz elektronicznych zajmujących się profesjonalną naprawą markowych zasilaczy komputerowych.

Nasze urządzenie to nie jest zabawka pokazująca napięcie zasilacza przy obciążeniu 10W. Nasz tester przeznaczony jest do testowania zasilaczy o mocy do 1200W! Tester potrafi wygenerować obciążenie 1200W, takiego efektu testu nie da się osiągnąć na chińskich zabawkach.

Tester pozwala ustawić indywidualne obciążenie dla każdego napięcia oddzielnie. Dzięki temu bardzo dokładnie można przetestować każdy zasilacz ATX od 200-1200W. Dzięki naszemu testerowi można wykluczyć czy restarty przy pełnym obciążeniu np. od karty graficznej są wynikiem niewydolności zasilacza czy też mają inną przyczynę.


Panel pokazujący napięcie zasilacza ATX w komputerze ( MiniTester zasilaczy ATX )

Prosty i przydatny gadżet montowany zamiast zaślepki CD-ROM ( standardowe 5,25” ).
Panel podłączany jest do złącza SATA. Prosta instalacja w komputerze nie sprawi problemu nawet amatorowi.
Urządzenie pokazuje napięcie zasilania z zasilacza ATX pod realnym obciążeniem jaki stanowi nasz komputer.
Na panelu zamieszono informację z dopuszczalną tolerancją dla każdego z napięć. Jeśli napięcie jest niższe niż dopuszczalne wiemy że nasz zasilacz uległ awarii.


Informacje
**************************

Poszukujemy pomysłów
na nowe urządzenia.

**************************Obudowy dla urządzeń FeniksTech
projektuje i wykonuje firma: